Неділя, 20.07.2025, 04:44
Персональний сайт Топалової Людмили Іванівни
Вітаю Вас Гость | RSS
Ласкаво просимо
Меню сайту
Категорії розділу
Рiзне [22]
ТУ АЕС [0]
ТО і Р [1]
Матеріалознавство [0]
ОРБ [0]
ТР [4]
ТСР [0]
Календарь
Контакти
644978783

topalova-luda@rambler.ru
Мині-профіль
Гость

Сообщения:

Группа:
Гости
Время:04:44

Гость, мы рады вас видеть. Пожалуйста зарегистрируйтесь или авторизуйтесь!
Калькулятор
Пошук
Переклад онлайн

Переводчик онлайн

Перевод на
Онлайн Радіо
Головна » Файли » Моїм учням » ТО і Р

Правила безпеки праці слюсаря з ремонту реакторно-турбінного устаткування
13.04.2011, 21:23

ПРАВИЛА БЕЗПЕКИ ПРАЦІ СЛЮСАРЯ З РЕМОНТУ РТУ

1.    Робочим місцем слюсаря з ремонту РТУ є майстерня або зона виконання робіт по ремонту і (або) обслуговуванню устаткування, яке розташоване в межах певної  зони, визначеної конкретним завданням, інструктажем, нарядом і технологічним процесом.

2.    До роботи слюсарем з ремонту РТУ допускають особу, яка досягла 18 років, має середню освіту, яка пройшла спеціальне навчання в учбово-тренувальному центрі за програмою індивідуального навчання,  і пройшла з позитивними результатами медичний огляд.

3.    При прийомі на роботу слюсар з ремонту РТУ має пройти вступні інструктажі: по охороні праці і з пожежної безпеки.

4.    Первинний інструктаж на робочому місці проводить начальник цеху, з метою ознайомлення слюсаря з ремонту РТУ з умовами праці в цеху, правилами внутрішнього трудового розпорядку, маршрутами руху до місця роботи.

5.    Перед допуском до самостійної роботи слюсар з ремонту РТУ повинен пройти стажування під керівництвом досвідченого  спеціаліста, перевірку знань виробничих і посадових інструкцій, правил охорони праці (ПОТ), правил радіаційної безпеки (ПРБ), правил технічної експлуатації (ПТЕ), правил пожежної безпеки (ППБ) в об’ємі, який встановлений для даної посади.

6.    Перевірка знань виконується комісією під керівництвом начальника цеху.

7.    Щомісяця, за затвердженою програмою, проводять повторний інструктаж з записом в журналі реєстрації інструктажів.

8.    Повторний інструктаж проводять з метою перевірки і підвищення знань з правил і інструкцій по охороні праці, радіаційної і пожежної безпеки, у відповідності з об’ємом знань, які визначаються посадовою інструкцією і характером роботи, яку виконують.

9.    Позаплановий інструктаж з перевірки знань проводять при переводі на іншу роботу, при зміні умов праці, при порушенні правил охорони праці, а також при нещасних випадках.

10.                        Слюсар з ремонту РТУ має виконувати тільки ту роботу, яка доручена йому майстром і способи виконання якої йому добре відомі. У випадку виникнення питань виробничого характера необхідно звернутися до майстра за поясненнями.  

11.                       На слюсаря з ремонту РТУ впливають наступні основні небезпечні і шкідливі виробничі фактори: іонізуюче випромінювання при роботі в умовах радіаційного забруднення, зварювальні аерозолі, робота на висоті, підвищена температура, фізичні перенавантаження, шум, змінність.

12.                       Відповідно діючим нормам видають спецодяг і ЗІЗ.

13.                       Проходити в приміщення зони суворого режиму дозволяється тільки через санпропускники, які розташовані в будівлі санітарно-битового корпусу.

14.                       Знаходячись на робочому місці необхідно – звертати увагу на сигнали, які подають з вантажопідйомних кранів і транспорту, який рухається; не стояти і не проходити під вантажем, який піднятий краном, а також між станками, колонами, стінами будівлі близько розташованими до вантажу, який переміщують; при рухові по цеху користуватися тільки встановленими проходами.

15.                       Приступаючи до роботи важливо правильно організувати робоче місце: утримувати робоче місце в чистоті і порядку, на робочому місці не має бути нічого зайвого.

16.                       Не торкатися   обірваних електропроводів, не наступати на кабелі і провода, які лежать на підлозі.

17.                       При виявленні порушень правил охорони праці, радіаційної безпеки, пожежної безпеки слюсар з ремонту РТУ зобов’язаний вжити заходи до попередження нещасного випадку або пожежі, довести до відома майстра або вищестояче керівництво.

18.                       При роботі з ручним пнемо і електроінструментом, виконувати вимоги викладені в інструкції з охорони праці при роботі з пнемо і електроінструментом.

19.                       Слюсар з ремонту РТУ повинен приступати до виконання виробничого завдання після виконання всіх організаційно-технічних заходів, які забезпечують безпечне виконання робіт і отримання інструктажу.

20.                       Знаходячись на території АЕС, цеха, слюсар з ремонту РТУ повинен бути уважним до сигналів які подають водії транспорту, що рухається. Переміщуватись по території необхідно тільки по спеціальних тротуарах, переходити дорогу необхідно під кутом 900.

21.                       Місця, де ведуться роботи на висоті і місця можливого падіння предметів, необхідно обходити осторонь.

22.                       Не заходити за огорожі технологічного устаткування.  

23.                       При нещасному випадку, слюсар з ремонту РТУ повинен негайно повідомити в медпункт або швидку допомогу, повідомити про нещасний випадок керівництву цеха і надати першу медичну допомогу.

24.                       Змащувальні матеріали зберігати в спеціальних металевих бачках в об’ємі добової норми споживання в майстерні і на робочому місці.

25.                       Не дозволяється працювати на несправному устаткуванні і несправним інструментом, а також використовувати інструмент не за призначенням.

26.                       Слюсар з ремонту РТУ повинен суворо дотримуватись правил пожежної безпеки. При виникненні пожежі необхідно визвати пожежну охорону по телефону 101, повідомити безпосередньому керівникові і начальнику зміни станції, приступити до гасіння пожежі засобами пожежогасіння, які є, дотримуючись правил охорони праці. 27.                       Адміністрація підприємства повинна забезпечувати дотримання правил охорони праці і виробничої санітарії працівниками, забезпечувати систематичний контроль за відповідністю устаткування, пристосувань, оснащення, інструменту, спецодягу.  


 

Категорія: ТО і Р | Додав: LudaTopalova
Переглядів: 2114 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Годинник
Друзі сайту
Такелажні роботи
Бібліотека ВВЕР
Опрос
Опрос сайта
Как вам жизнь в Училище ?
javascript:; javascript:;
Всего ответов: 62

Погода
Міні-чат
200
Фото
Фото
Фотографія 1
[]
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

сьогоднішні відвідувачі
Copyright MyCorp © 2025Зробити безкоштовний сайт з uCoz